Beşpınar’da çocuklar için sinema akşamı

Ağustos ,06, 2019

Kenan Yavuz Kültür Evi ve Etnografya Müzesi, çocuklara sinema keyfi sunmaya devam ediyor. Önceki yıllarda müze kurucusu iş adamı Kenan Yavuz tarafından özellikle çocuklar için düşünülerek yaptır.. Devamı..

Kaynak: http://www.bayburtpostasi.com.tr/sinema/bespinarda-cocuklar-icin-sinema-aksami-h18461.html

‘Beyaz Hüzün’ adlı sinema filmi aralık ayında vizyonda

Ağustos ,06, 2019

Kenan Yavuz Kültür Evi ve Etnografya Müzesi’nde de çekimleri yapılan “Beyaz Hüzün” adlı sinema filminin fragmanı yayınlandı, aralık ayında ise vizyona giriyor. 2018 yılında çekimlerine başlanılan &ls.. Devamı..

Kaynak: http://www.bayburtpostasi.com.tr/sinema/beyaz-huzun-adli-sinema-filmi-aralik-ayinda-vizyonda-h18464.html

Sanat Tarihçisi Bekleriz: “Çok güzel bir fikir olmuş; çok beğendim”

Temmuz ,29, 2019

Kenan Yavuz Kültür Evi ve Etnografya Müzesi’nde açılan ‘Çini-maçin Çini’ sergisinin yankıları sürüyor. Bayburt’a gelerek Beşpınar’daki sergiyi gezen Sanat Tarihçisi Cansen .. Devamı..

Kaynak: http://www.bayburtpostasi.com.tr/sergi/sanat-tarihcisi-bekleriz-cok-guzel-bir-fikir-olmus-cok-begendim-h18438.html

Kenan Yavuz Kültür Evi ve Etnoğrafya Müzesi’nde “Çinimaçin Çini” Sergisi

Temmuz ,24, 2019

25. Uluslararası Dede Korkut Kültür Sanat Şölenleri kapsamında Kenan Yavuz Kültür Evi ve Etnoğrafya Müzesi’nde “Çinimaçin Çini” sergisi açıldı. Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkan.. Devamı..

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/kenan-yavuz-kultur-evi-ve-etnografya-muzesinde-cinimacin-cini-sergisi-41282530

Kenan Yavuz Kültür Evi ve Etnoğrafya Müzesi’nde “Çinimaçin Çini” Sergisi

Temmuz ,24, 2019

25. Uluslararası Dede Korkut Kültür Sanat Şölenleri kapsamında Kenan Yavuz Kültür Evi ve Etnoğrafya Müzesi’nde “Çinimaçin Çini” sergisi açıldı. Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkan.. Devamı..

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/gundem/kenan-yavuz-kultur-evi-ve-etnografya-muzesinde-cinimacin-cini-sergisi-6004739

Sineması olmayan Bayburt'ta film yarışması

Ekim ,15, 2016

Sinema ve tiyatro salonu bulunmayan Bayburt'ta, "Dede Korkut 1. Uluslararası Kısa Film Yarışması"nın ödül töreni yapıldı. Bayburt Bilim Eğitim ve Kültür Derneği (BEKDER) ile Kenan Yavuz Kültürevince.. Devamı..

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/sinemasi-olmayan-bayburtta-film-yarismasi-40230895

Karadeniz gazetecileri, Kenan Yavuz Kültür Evi'nde ağırlandı

Temmuz ,03, 2019

Karadeniz gazetecileri, Kenan Yavuz Kültür Evi\'nde ağırlandı-A+Bayburt Gazeteciler Cemiyetinin davetlisi olarak Bayburt'a gelen 50 kadar gazeteci, Kenan Yavuz Kültür Evi'ni ziyaret ederek sergilenen eserleri inceledi. İş insanı .. Devamı..

Kaynak: http://www.karar.com/hayat-haberleri/karadeniz-gazetecileri-kenan-yavuz-kultur-evinde-agirlandi-1255303

Can Maral'la Bayburt Mesajı

Ekim ,03, 2017

Bayburt'u tanıtmak ve doğal güzelliklerinin korunması amacıyla Kenan Yavuz Kültür Evi ve BEKDER işbirliğiyle bir klip çalışması yapıldı. Bayburt'un ünlü türküsü Can Maral'a çekilen klipte halk .. Devamı..

Kaynak: http://www.karar.com/hayat-haberleri/can-maralla-bayburt-mesaji-609294

BEKDER DEDE KORKUT ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Ekim ,15, 2016

Bayburt Bilim Eğitim ve Kültür Derneği (BEKDER) ve Kenan Yavuz Kültür Evi tarafından ortaklaşa düzenlenen Dede Korkut 1. Uluslararası Kısa Film Yarışması ödül töreni Şair Zihni Kültür Merkezi’nde ger&cced.. Devamı..

Kaynak: http://m.milliyet.com.tr/Local/Article?ID=1567247

Kenan Yavuz Kültür Evi 'Bayburt Taşı ve Çini' sergisine hazırlanıyor

Ağustos ,05, 2019

İş adamı Kenan Yavuz’un doğduğu coğrafyaya bir armağanı olarak yükselen Kenan Yavuz Kültür Evi Bayburt’a değer katmaya devam ediyor. 2015 yılından bu yana birçok etkinliğe kapı aralayan Kenan Yavuz Kültür Evi, tem.. Devamı..

Kaynak: http://www.bayburtpostasi.com.tr/sergi/kenan-yavuz-kultur-evi-bayburt-tasi-ve-cini-sergisine-hazirlaniyor-h18334.html

Rus işgalinin acıları beyaz perdeye aktarılıyor

Ekim ,12, 2016

Rus işgali nedeniyle vatan topraklarından göç etmek zorunda kalan Bayburtluların hikayesi beyaz perdeye aktarılıyor.  Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) Türkiye Başkanı Kenan Yavuz'un dedesi Sait Yavuz'un gerçek yaş.. Devamı..

Kaynak: http://www.bayburtpostasi.com.tr/sinema/rus-isgalinin-acilari-beyaz-perdeye-aktariliyor-h13469.html

Kenan Yavuz Kültür Evi, Karadeniz gazetecilerini ağırladı

Ağustos ,05, 2019

Bayburt Gazeteciler Cemiyetinin misafiri olarak Bayburt’a gelen 50'ye yakın gazeteci Kenan Yavuz Kültür Evi’ni gezdi. İş adamı Kenan Yavuz'un doğduğu coğrafyaya bir armağanı olarak Beşpınar'da yükselen ve Bayburt&rs.. Devamı..

Kaynak: http://www.bayburtpostasi.com.tr/kultur-sanat/kenan-yavuz-kultur-evi-karadeniz-gazetecilerini-agirladi-h18352.html

Bayburt’un Geçmişi Kültür Evinde Yaşıyor

Ekim ,12, 2016

SOCAR Türkiye Başkanı ve CEO'su Kenan Yavuz'un, doğup büyüdüğü Bayburt'un Beşpınar köyünde yaptırdığı müze eski hayatı muhafaza edip, yaşamı tüm renkleriyle yeni hayata dönüştürmeyi he.. Devamı..

Kaynak: http://www.yeniasir.com.tr/sarmasik/2016/02/02/bayburtun-gecmisi-kultur-evinde-yasiyor

Sineması olmayan Bayburt'ta film yarışması

Ekim ,15, 2016

Bayburt'ta, bu yıl ilk kez film yarışması düzenlendi. Haberin ilginçliği ise yarışmanın, sinema salonu olmayan bir kentte düzenlenmesiydi. Bayburt Bilim Eğitim ve Kültür Derneği (BEKDER) ile Kenan Yavuz Kültürevince .. Devamı..

Kaynak: http://www.cnnturk.com/video/turkiye/sinemasi-olmayan-bayburtta-film-yarismasi

Bakan Ağbal: Kimse Türkiye’nin gücünü sınamaya kalkmasın

Eylül ,04, 2017

AŞK-I NEBİ HİLYE-İ ŞERİF SERGİSİ'Nİ AÇTI Kurban Bayramı içim memleketi Bayburt'ta bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, merkeze bağlı Gökçedere Beldesi'nde partisinin teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette Bakan Ağbal va.. Devamı..

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/bakan-agbal-kimse-turkiyenin-gucunu-sinamaya-40566762

Bayburt'ta Turizm Haftası coşkusu

Nisan ,22, 2019

Bayburt'ta gerçekleşen 43. Turizm Haftası kutlamaları Kenan Yavuz Kültür Evi'nde coşkulu final programıyla sona erdi. Etkinliğe yüzlerce genç katıldı... 43. Turizm Haftası kapsamında Kenan Yavuz Kültür Evi.. Devamı..

Kaynak: https://www.karar.com/hayat-haberleri/bayburtta-turizm-haftasi-coskusu-1186419

Yavuz'dan Kültüre Dev Katkı

Ekim ,12, 2016

Socar Türkiye Başkanı ve CEO'su Kenan Yavuz, doğup büyüdüğü Bayburt'un Beşpınar köyünde yaptırdığı müze zenginleşti. Eski hayatı muhafaza edip, yaşamı tüm renkleriyle yeni hayata dönüştür.. Devamı..

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/egeli/2016/02/02/kenan-yavuzun-muzesi-zenginlesti

Sineması olmayan Bayburt'ta film yarışması

Ekim ,15, 2016

Bayburt Bilim Eğitim ve Kültür Derneği (BEKDER) ile Kenan Yavuz Kültürevince düzenlenen "Dede Korkut 1. Uluslararası Kısa Film Yarışması"nın ödül töreni Şair Zihni Kültür Merkezi'ndeki gerçe.. Devamı..

Kaynak: http://www.star.com.tr/yasam/sinemasi-olmayan-bayburtta-film-yarismasi-haber-1144308/

BEKDER, 7. kez onurlandırdı

Ekim ,12, 2016

7. BEDKER Onur Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl yedinci kez düzenlenen onur ödülleri gecesi yine özel ve renkli görüntülere sahne oldu.  Şair Zihni Kültür Merkezi'nde düzenlenen gecede Bayburt&#.. Devamı..

Kaynak: http://www.bayburtpostasi.com.tr/etkinlik/bekder-7-kez-onurlandirdi-h13430.html

"Beyaz Hüzün" filminin ekibi Bayburt'ta çekim yaptı

Şubat ,01, 2018

Filmin yapımcı yönetmenleri Kenan Korkmaz ve Suat Ergin ile oyuncular, filmin çekimlerine başladıkları Erzincan'dan Bayburt'un Demirözü ilçesine bağlı Beşpınar köyüne geldi. Çekimlerde Bayburtlu iş adam.. Devamı..

Kaynak: http://www.bayburtpostasi.com.tr/sinema/beyaz-huzun-filminin-ekibi-bayburt-ta-cekim-yapti-h16602.html

Kenan Yavuz Konağı ve Kültür Evi TRT ekranlarında

Eylül ,29, 2016

SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, Bayburt’un Beşpınar köyünde hayata geçirdiği “Kültür Evi” projesini Bünyamin Yılmaz’ın sunduğu “Gündem, Kültür, Sanat” Programında anlatt.. Devamı..

Kaynak: http://www.bayburtpostasi.com.tr/kenan-yavuz-konagi-ve-kultur-evi-trt-ekranlarinda-video,212.html

Bayburt Lisesi’nin İlk Mezunları Bayburt’ta Buluşuyor

Ağustos ,15, 2016

1966 yılında kurulan ve Cumhuriyet dönemi Bayburt’un ilk lisesi olma özelliğini taşıyan Bayburt Lisesi’nin bu yıl 50. kuruluş yıldönümü. Bayburt Lisesi’nin ilk mezunları 50. yıl anısına Bayburt’ta buluşaca.. Devamı..

Kaynak: http://www.bayburtsila.com/haber-bayburt-lisesi-nin-ilk-mezunlari-bayburt-ta-bulusuyor-20036.html

Socar’ın eski CEO’su ‘memleket’ filmi çekiyor!

,,

Socar’ın uzun yıllar Türkiye CEO’luğunu yapan Kenan Yavuz, memleketi Bayburt’un 1914 – 1918 göçünü filmini çekmek için kolları sıvadı. Geçtiğimiz Nisan ayında Azerbaycan devi Socar'ın .. Devamı..

Kaynak: http://www.egedesonsoz.com/haber/baslik/928915

Maliye Bakanı Ağbal Bayburt'ta: Yaptık ve yapmaya devam ediyoruz

Eylül ,04, 2017

BAYBURT (AA) - Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Türkiye, bütün bu bölgede diğer Müslüman milletlerin, mazlumların güvendiği gibi bir ülke olacak. Allah'ın izniyle bugüne kadar bunu yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. .. Devamı..

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/maliye-bakani-agbal-bayburt-ta-yaptik-bayburt-yerelhaber-2254086/

Socar'dan istifa eden CEO hangi sektöre giriyor

,,

Socar’ın eski Türkiye CEO’su, Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz Bayburt'u sinema perdesine taşımak için harekete geçti.  Socar’ın eski Türkiye CEO’su, Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Ken.. Devamı..

Kaynak: http://m.patronlardunyasi.com/haber/Socar-dan-istifa-eden-CEO-hangi-sektore-giriyor/180736

Kenan Yavuz Müzesi Zenginleşti

Şubat ,02, 2016

Socar Türkiye Başkanı ve CEO'su Kenan Yavuz, doğup büyüdüğü Bayburt'un Beşpınar köyünde yaptırdığı müze zenginleşti. Eski hayatı muhafaza edip, yaşamı tüm renkleriyle yeni hayata dönüştür.. Devamı..

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/egeli/2016/02/02/kenan-yavuzun-muzesi-zenginlesti

Bayburt’un Geçmişi Kültür Evinde Yaşıyor

Şubat ,01, 2016

SOCAR Türkiye Başkanı ve CEO'su Kenan Yavuz'un, doğup büyüdüğü Bayburt'un Beşpınar köyünde yaptırdığı müze eski hayatı muhafaza edip, yaşamı tüm renkleriyle yeni hayata dönüştürmeyi he.. Devamı..

Kaynak: http://www.yeniasir.com.tr/sarmasik/2016/02/02/bayburtun-gecmisi-kultur-evinde-yasiyor

'Çinimaçin Çini' sergisi, Kenan Yavuz Kültür Evi'nde

Temmuz ,22, 2019

İş adamı Kenan Yavuz'un doğduğu Bayburt'a hediye ettiği Kenan Yavuz Kültür Evi, bu kez 'Çinimaçin Çini' sergisine ev sahipliği yapacak. Kenan Yavuz Kültür Evi'ndeki sergi, özellikle geçmişt.. Devamı..

Kaynak: http://www.karar.com/hayat-haberleri/cinimacin-cini-sergisi-kenan-yavuz-kultur-evinde-1275578

Bayburt'un Kültür Hayatında Yeni Bir İstasyon

Temmuz ,13, 2015

Bayburt'un kültür ve sanat hayatına, yeni bir istasyon daha katıldı. SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, Beşpınar'da ki konağının kapılarını kültür etkinlikleri için açtı. Kenan Yavuz Konağı ve Kültü.. Devamı..

Kaynak: http://www.bayburtpostasi.com.tr/etkinlik/bayburtun-kultur-hayatina-yeni-bir-istasyon-h11662.html

Türkiye Enerjisine Yön Veriyor, Elektriksiz Evde Tatil Yapıyor

Temmuz ,17, 2015

SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, elektrik ve suyu olmayan, doğup büyüdüğü baba evini o dönemki malzemelerle aslına uygun şekilde yeniden inşa ederek, zaman zaman geldiği memleketinde bu evi kullanıyor.   .. Devamı..

Kaynak: http://www.aksam.com.tr/sirketlerden/enerjiye-yon-veriyor-elektriksiz-evde-yasiyor/haber-423637Kenan YAVUZ Bey'in Mesajı

Kenan Yavuz Kültür Evi, Bayburt’a 40 kilometre uzaklıktaki Demirözü vadisinde bulunmaktadır. Demirözü Baraj Gölü’nün yakın çevresinde yer alan Kenan Yavuz Kültür Evi, eski adıyla Loru, bugünkü adıyla Beşpınar köyünde ‘eski hayatı’ muhafaza edip, ‘yeni hayatın’ içind…

Devamını Oku >>